Кристиян Малинов с цял мач при класика на Льовен

09:23, 28.12.2021
Чете се за: 01:12 мин.
кристиян малинов цял мач класика льовен

Българският футболен национал Кристиян Малинов игра цял мач при успеха на неговия тим с 3:0 като гост на Шарлероа в среща от 21-ия кръг на белгийската Юпилер лига.

Каспер Де Норе изведе гостите напред в резултата в 17-та минута, а след почивката Муса Ал Тамари и Сори Каба бяха точни, за да оформят крайния резултат.

Тази победа изкачи Малинов и неговите съотборници до 10-то място в неговото класиране с актив от 26 точки, докато Шарлероа заема 7-та позиция с 32 пункта, като има и мач по-малко спрямо 5-ия Гент и 6-ия Мехелен, които са съответно с 34 и 33 точки.

След този кръг белгийската Юпилер лига излиза в зимна пауза, а битките ще бъдат подновени на 14 януари.

Тогава Льовен и Кристиян Малинов ще посрещнат у дома Мехелен, докато за Шарлероа предстои визита на 4-ия към момента - Антверп.

Коледа на 30 градуса - студенти от Ангола разказват за традициите в родната си страна