Кристиян Малинов със 78 минути при престижно равенство за Льовен

10:22, 19.10.2020
Чете се за: 00:36 мин.

Националът започна от първата минута за своя тим, а отборът му стигна до престижно равенство 2:2 при гостуването си на Андерлехт в среща от 9-ия кръг на белгийското първенство.

Новакът в белгийския елит изоставаше с 0:2 на полувремето, но се пребори за точката и остава в горната половина в подреждането на "Юпилер Лига"

"Виолетовите" поведоха с гол на Яри Весхарен, който в 36-та минута засече хубаво центриране от десния фланг.

Точно преди почивката домакините стигнаха до втори гол чрез Пърси Тау, който отбеляза с глава и даде комфортен аванс на тима на Венсан Компани.

Гостите намалиха в началото на втората част, когато Фредерик Дуплу се възползва от грешка в отбраната на Андерлехт.

Малинов остана на терена до 78-та минута, когато бе заменен от Давид Хуберт. Именно той намери Матийо Мертенс в 84-та минута, за да може белгиецът да изравни резултата след мощен изстрел.

В класирането Льовен е на 7-о място, на позиция пред тима на Андерлехт. Водят Брюж и Шарльороа, където се подвизава друг българин в лицето на Иван Горанов. Горанов и съотборниците му обаче не познават вкуса на успеха в последните три мача.