13:51, 27.12.2020
Чете се за: 00:25 мин.
Европейски футбол
кристиян малионов първи гол белгия

Българският национал Кристиян Малинов реализира вчера първото си попадение в белгийския футболен елит.

Това стана по време на домакинската загуба на Льовен от Остенде с 1:2 в двубой от 19-я кръг на местното първенство.

Бившият халф на ЦСКА-София започна срещата като титуляр и даде аванс на своя тим в 35-ата минута след асистенция на Де Нор.

За съжаление отборът на Льовен не успя да задържи аванса си и допусна пълен обрат през второто полувреме.

Герои за гостуващия Остенде се превърнаха Артур Теат, който възстанови паритета в 59-а минута, и Нгава от домакините, който с автогола си в 72-ата минута подари трите точки на гостите.

Малинов игра до 80-а минута, когато бе заменен от Ал-Тамари.

Отборът на Льовен е четвърти в класирането с 29 точки, на 10 от лидера Брюж.

ЦСКА започва годината с контрола срещу тима на Чорбаджийски
Министър Кралев пред БНТ: Успяхме да минимизираме щетите върху спорта в пандемията