Един и същи автомобил, спрян в рамките на няколко минути, се оказа шофиран от двама различни пияни шофьори. Куриозната случка се разиграла в първите часове на неделния ден в Несебър.
Първоначално колата е спряна от полицията за рутинна проверка около 3.15 ч. Зад волана бил 27-годишен мъж от поморийското село Гълъбец. Униформените установили, че водачът шофира след употреба на алкохол с концентрация - 0,94 промила.
За констатираното нарушение на мъжа е съставен акт, като са иззети шофьорската му книжка, регистрационното свидетелство на МПС-то и двете регистрационни табели на колата. Обяснено му е, че автомобилът в рамките на 12 часа от нарушението може да бъде превозен от правоспособен водач, който не е употребил алкохол или наркотични вещества.
40 минути по-късно в несебърския квартал "Чайка" полицаите забелязали въпросния автомобил да се движи криволичейки по пътното платно. Отново спират колата за проверка и установяват 30-годишен шофьор, който след тест е дал положителна проба за алкохол с концентрация 2,20 промила.
Мъжът е арестуван със заповед за задържане за срок до 24 часа. Автомобилът е иззет. По случая е образувано бързо производство.
Вижте повече в прякото включване на Давид Сукнаров
Контрабанда на какавиди на тропически пеперуди предотвратиха на "Капитан Андреево"
Искат постоянен арест за шофьора на тира, превозвал над 3,5 млн. контрабандни цигари
Откриха труп на 77-годишен мъж, погребан в двора на къща в центъра на Велико Търново
Мария Недина: Приходите и разходите са изравнени, няма нужда от фискалния резерв засега
Застой в цените на горивата и спад в потреблението с 20%, отчитат бензиностанциите