Куриоз в българския футбол: Дунав Лом победи с 30:0 Партизан Доктор Йосифово при аматьорите

куриоз българския футбол дунав лом победи 300 партизан доктор йосифово аматьорите
22:57, 08.11.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Куриоз България футбол! Дунав Лом победи с 30:0 отбора на Партизан Доктор Йосифово в двубой от Областна футболна група Монтана.

В мач за историята се превърна неделният двубой между Дунав Лом и Партизан от село Доктор Йосифово. Вкараните от победителите 30 гола им донесоха рекорд.

За Дунав осем попадения отбелязва Николай Николов, а по седем реализират Пиер Пиеров и Мирослав Якимов.

„От хората, които участват в тази група, един човек на близо седемдесет години влезе да играе. Окей, но не бива така. На полувремето вкарах млади дечица, на тях им се играеше, те вкараха голове, а родителите им се радваха“, заяви пред БНТ старши треньорът на Дунав Лом Анатоли Тонов.

Дунав е на първо място в групата, като има седем победи в седем мача, а головата разлика на отбора е впечатляваща – 73:0.

„Задачата в нашата група не е много трудна, защото разликата във футболните качества между нашия отбор и повечето от групата е много голяма“, допълни Тонов.

Партизан от Доктор Йосифово е на последното място в класирането със седем загуби, със само един вкара гол и цели 81 допуснати. Това не пречи на тима, обаче, да участва в мач-рекордьор.

„Да отбележиш 30 гола в рамките на 90 минути означава средно по гол на три минути. Но така или иначе това си остава един рекорд“, каза от своя страна авторът на футболни енциклопедии Румен Пайташев.

Хебър водеше с два гейма, но допусна обрат от първенеца на Германия в Шампионска лига