Куриозен автогол и Меси спасиха 10 от ПСЖ срещу Нант

20:09, 20.11.2021
Чете се за: 02:12 мин.
куриозен автогол меси спасиха псж нант

Отборът на ПСЖ спечели, макар и много трудно, с 3:1 домакинството си на Нант в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани взеха преднина в резултата още във 2-та минута, когато изстрел на Леандро Паредес рикошира в крака на Килиан Мбапе, което прати топката във вратата на гостите за 1:0.

Истинската драма в срещата обаче бе запазена за второто полувреме, в което домакините останаха с 10 души, след като техният страж Кейлор Навас извърши нарушение извън границите на наказателното поле.

На негово място влезе третият вратар на ПСЖ Серхио Рико, който замени Неймар, и почти веднага се наложи да прави важни спасявания. При едно от тях испанецът изби опасен удар с глава на Коло Муани, но при добавката с пета французинът прати топката във вратата на домакините за 1:1.

Равенството се задържа до 82-та минута, когато Денис Апиа си отбеляза един от куриозните автоголове, виждани някога. Бранителят опита да пресече извеждащо подаване към Хуан Бернат, но след контакта му с топката тя описа странна траектория, при която прехвърли стража на Нант и влетя право в неговата врата, за да даде нов аванс на парижани.

Три минути преди края на редовното време дойде и мигът на Лионел Меси, който се разписа със страхотен удар с левия крак от дъгата на наказателното поле, вкарвайки първото си попадение във френската Лига 1 за крайния резултат 3:1.

В класирането ПСЖ е убедителен лидер с 37 точки, 13 повече от преследвача Ланс. Нант са 11-ти с актив от 18 пункта.

От нашите пратеници: По-ниска избирателна активност се очаква в Турция
Часове преди балотажа: Как приключи подготовката на изборите за президент