В деня на празника "Свети Свети Константин и Елена" в едноименния курорт вече посрещат първите си гости. Те са по-малко от минали години.
Изпълнителният директор на комплекса Елена Косева заяви в ефира на БНТ, че комплексът е готов за летния сезон. Част от хотелите, ресторантите и СПА-центровете са отворени. Работят при необходимите противоепидемични мерки.
Поставени са диспенсъри, табели за дистанция, еднопосочно движение, мерене на температурата при всички входове. Подготвени са и стаи за изолация, ако някой от гостите прояви признаци на коронавирус.
Тази година цената на шезлонгите и чадърите в комплекса ще бъде намалена най-малко с 50%, каза още Косева.
Окончателната цена ще бъде представена в началото на юни, след като се получат указания от Министерството на туризма и Министерството на здравеопазването по отношение на правилата, които трябва да се спазват и промените по концесионните договори.
След катастрофата на "Челопешко шосе": Обвинение за умишлено причиняване на смърт
Шофьорът, врязал се в автобус на "Челопешко шосе", се движел с над 150 км/ч (ОБЗОР)
Двамата шофьори, причинили катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки
Променят движението по бул. "Княгиня Мария Луиза" заради реконструкция на трамвайния релсов път
10 линейки, две жертви и 9 пострадали при катастрофата на "Челопешко шосе"
Шофьорът, врязал се в автобус на "Челопешко шосе", се движел с над 150 км/ч (ОБЗОР)
Двамата шофьори, причинили катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки