16:33, 20.08.2020
Чете се за: 00:42 мин.
Тенис
кузманов четвъртфиналист фогау

Националът за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на ITF на червени кортове в австрийския град Фогау, с награден фонд 25 хиляди долара.

Кузманов се наложи над аржентинеца Хуан Мануел Черундоло, с 6:2, 4:6, 7:5 в двубой, който продължи повече от три часа.

Българинът поведе с 4:1 и спечели без проблеми първия сет с 6:2.

Във втората част Кузманов имаше комфортен аванс от 4:2, но допусна спад, който позволи на Черундоло да вземе четири поредни гейма, за да изравни сетовете.

Най-голямата драма в мача обаче тепърва предстоеше. Мико изостана с 3:5 в решителния сет, но показа характер, за да стигне до 5:5, отразявайки два мачбола.

В 11-ия гейм българинът изостана о 0:40 при свой сервис, но от този момент той не даде нито една точка на аржентинския си опонент да края на мача. Така след 7:5 националът за "Купа Дейвис" продължава напред в турнира.

За Кузманов това е втори успех след рестарта на сезона. На четвъртфиналите пловдивчанинът ще срещне представител на домакините - номер 5 в схемата Лукас Мийдлер или участващия с "уайлд кард" Сандро Коп.

По-късно днес Кузманов отново ще излезе на корта във Фогау. В среща от четвъртфиналите на двойки българинът и хърватинът Нино Сердарушич ще се изправят срещу нидерландците Гийс Брауер и Йеле Селс.

Търговци и превозвачи протестираха на ГКПП "Илинден - Ексохи", искат свободно преминаване на стоки