Кьолн остава в битката за оцеляване в Бундеслигата след драматичен обрат срещу Унион Берлин

"Козлите" изоставаха с 0:2 в 19-та минута, но стигнаха до пълния обрат с гол в добавеното време на второто полувреме.

кьолн остава битката оцеляване бундеслигата драматичен обрат унион берлин
18:55, 11.05.2024

Кьолн постигна драматичен успех с 3:2 у дома срещу Унион Берлин в мач от 33-ия кръг в Бундеслигата. "Козлите" изоставаха с 0:2 в 19-та минута след попадения на Робин Кнохе и Кевин Фоланд, но постигнаха късен обрат, който ги остави в битката за оставане в елита.

Флориан Кайнс от дузпа в 45-та минута върна домакините в двубоя, а попаденията на Щефен Тигес в 87-та минута, както и на Деймиън Даунс в добавеното време осигуриха шансовете за Кьолн да запази мястото си сред най-добрите в Германия.

"Козлите" имат 27 точки на 17-то място във временното класиране след едва петия си успех през кампанията, на три точки от Унион Берлин, които са 15-ти.

В друга среща от кръга РБ Лайпциг направи равенство 1:1 пред собствена публика срещу Вердер Бремен.

Автогол на Николас Зайвалд в 36-та минута осигури аванс на "зелените", но Бенямин Шешко изравни след малко повече от един час игра.

"Червените бикове" са на четвърто място с 64 точки, докато Вердер остава на 11-та позиция.

В другите ранни съботни срещи Борусия Мьонхенгладбах и Айнтрахт Франкфурт, както и Фрайбург и Хайденхайм, завършиха наравно 1:1.

Станаха ясни финалистите при мъжете на Световната купа по модерен петобой в София