Лацио наказа грешките на Сасуоло и се изкачи до 7-ото място в Серия "А"

23:47, 21.10.2023
лацио наказа грешките сасуоло изкачи ото серия

Отборът на Лацио спечели с 2:0 визитата си на Сасуоло в мач от 9-ия кръг на италианската Серия "А".

Римските "орли" си осигуриха успеха още през първото полувреме, когато момчетата на Маурицио Сари отбелязаха два бързи гола.

В 28-ата минута груба грешка в отбраната на домакините позволи на Луис Алберто да открадне топката, която след няколко секунди стигна до Фелипе Андерсон, който с удар от движение даде аванс на своя тим.

Десетина минути преди края на първата част отново отбраната на Сасуоло се провали гръмко, а този път на правилното място беше Алберто, който се разписа за крайното 2:0.

Инфарктният момент за "бианкочелестите" дойде малко след час игра, когато съдията Марко Ди Бело изгони директно стража Иван Проведел, тъй като реши, че той е играл с ръка извън наказателното поле. Последва обаче намеса на системата ВАР, която постанови, че действията на вратаря са били абсолютно редовни и така червеният му картон беше отменен.

С победата Лацио се изкачи до 7-ото място в подреждането с 13 точки, докато Сасуоло заема 10-а позиция с актив от 10 пункта.