Лацио, Партизан и АЕК Ларнака с крехък аванс преди реваншите в Лигата на конференциите

Лацио
08:47, 17.02.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Лацио, Партизан Белград и АЕК Ларнака взеха минимален аванс в първите срещи от плейофния кръг в Лигата на конференциите.

Лацио се наложи с 1:0 над румънския ЧФР Клуж, макар че игра с човек по-малко от 15-а минута след директен червен картон на испанския защитник Патрик.

Римляните стигнаха до успеха с попадение на щатния голмайстор Чиро Имобиле в добавеното време на първата част след асистенция на Фелипе Андерсон и имат крехка преднина преди реванша следващия четвъртък.

Минимална победа с 1:0 постигна и Партизан Белград, който се наложи над Шериф Тираспол като гост. Партизан също игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме след червен картон на Вуячич, но попадението на Рикардо Гомеш в самия край на първата част се оказа достатъчно за победата преди реванша в Белград.

Двубоят се игра при закрити врата на стадиона на Зимбру в Кишинеу заради мерки за сигурност с оглед на нестабилната политическа обстановка в региона.

В другия късен мач от турнира кипърският АЕК Ларнака спечели с 1:0 у дома срещу Днипро-1 с гол на испанеца Анхел Гарсия в 84-а минута.