Лацио разгроми Специя и остава близо до лидера Наполи в Серия А

лацио разгроми специя остава близо лидера наполи серия
16:02, 02.10.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Лацио се доближи на три точки от лидера в класирането на Серия А Наполи, след като разгроми Специя на Петко Христов с 4:0 в мач от осмия кръг на първенството. Българският национал не игра в срещата.

Двубоят на "Стадио Олимпико" започна ударно за домакините, които след само 39 секунди игра получиха правото да изпълнят дузпа, но голмайсторът на тима Чиро Имобиле стреля над гредата от бялата точка.

Това не повлия негативно на римските "орлите" и в 12-ата минута те поведоха чрез Матия Дзакани, а малко след това Алесио Романьоли удвои.

След почивката централният халф Сергей Милинкович-Савич вкара нови две попадения за Лацио, оформяйки крайното 4:0.

По този начин тимът на Джовани Мартушело вече има 17 точки, какъвто е и активът на Аталанта и Милан. Лидерът Наполи е с 20 пункта. Специя заема 12-та позиция в подреждането с актив от 8 точки.