Ландо Норис направи най-добра обиколка в първата свободна тренировка в Нидерландия

Пилотът на Макралън записа най-бързата обиколка в Зандвоорт.

Ландо Норис
16:06, 23.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Ландо Норис от Макларън направи най-добра обиколка по време на първата свободна тренировка преди Гран при на Нидерландия от Формула 1. В първото състезание след лятната пауза Норис записа време 1:12.322 минути на 4.259-километровото трасе в Зандвоорт.

Защитаващият титлата си Макс Верстапен се класира на второто място с 0.201 секунди пасив. Люис Хамилтън завърши трети за Мерцедес с допълнителни четири десети изоставане.

Първата тренировъчна сесия в Нидерландия премина на предимно мокър асфалт, като Макларън и Астън Мартин първи сложиха сликовете близо 15 минути преди изтичането на часовника. Останалите обаче бързо ги последваха и трафикът стана твърде голям, а Верстапен се добра до второто време едва в последната си обиколка.

Трикратният световен шампион търси четвърта поредна победа в домашното си състезание, което стартира в неделя от 16:00 българско време. За него това ще бъде Гран при №200 от 2015 г. насам.

Верстапен е лидер в класирането със 78 точки пред Норис, но няма победа в четири поредни състезания и има само един подиум в този период.

Племеннички на Камала Харис обясниха на делегатите в Чикаго как се произнася името ѝ