Ландо Норис ще стартира от първа позиция в Гран при на Нидерландия

Представителят на домакините Макс Вестапен също ще стартира от първа линия.

Ландо Норис
18:06, 24.08.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Британският пилот на Макларън Ландо Норис спечели квалификацията за място на стартовата решетка на Гран при на Нидерландия във Формула 1. Норис направи най-бърза обиколка на пистата в Зандвоорт за 1:09.673 минута.

На втора позиция и от първа линия ще тръгне и световният шампион и любимец на местната публика Макс Верстапен с Ред Бул. Нидерландецът, който ще запише старт №200 в своята кариера в неделя, остана на 356 стотни зад Норис в квалификациите. Верстапен спечели трите издание на състезанието за Голямата награда на Нидерландия след завръщането му в календара на Формула 1 през 2021 година.

Трети завърши австралиецът Оскар Пиастри с Макларън, който остана на 499 стотни зад съотборника си Норис.

Челната петица на стартовата решетка се допълва от британеца Джордж Ръсел с Мерцедес (+0.571) и мексиканеца Серхио Перес с Ред Бул (+0.743).

Сред първите десет в квалафикациите, които ще имат по-добри позиции на старта утре са още Шарл Льоклер (Монако, Ферари), Фернандо Алонсо (Испания, Астън Мартин), Александър Албон (Тайланд, Уилямс), Ланс Строл (Канада, Астън Мартин) и Пиер Гасли (Франция, Алпин).

"Да" ще е отговорът на Атанас Запрянов на покана за участие в кабинета "Главчев" 2