лаутаро мартинес отново бележи аржентина спирка копа америка видео
Снимка: CONMEBOL Copa América/Twitter
08:49, 30.06.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Аржентинският национален отбор продължава да лети на Копа Америка в САЩ. Действащите шампиони надиграха Перу с 2:0 в мач от последния трети кръг в група А. На стадион „Хард Рок“ автор на головете за „гаучосите“ бе Лаутаро Мартинес, който продължава да е под пара от началото на шампионата, за да им осигури трети пореден триумф.

Въпреки че играха без контузения Лионел Меси, аржентинците държаха съдбата си в свои ръце през цялата среща. Селекцията на Лайъл Скалони финишира на върха в групата с пълен актив от три победи и 9 точки, докато участието на перуанците приключи, тъй като имат само 1 точка и завършиха без победа.

„Албиселесте“ пропусна да открие резултата на няколко пъти през първото полувреме. Това все пак се случи още на старта на второто. В 47-та минута Анхел Ди Мария намери с извеждащ пас Лаутаро Мартинес, който прехвърли перуанския вратар за 1:0.

9 минути по-късно Николас Таляфико също отбеляза, но попадението му не бе зачетено заради засада. В 70-та минута играч от състава на Перу игра с ръка и аржентинците получиха дузпа, но Леандро Пардес стреля в гредата.

Точка на спора бе сложена в 86-та минута, тъй като Мартинес отново изскочи очи в очи с вратаря и отбеляза за 2:0. Въпреки че останаха сериозни съмнение за нарушение на нападателя, голът бе зачетен след разглеждане на системата за видеоповторение.