Чете се за: 00:32 мин.
Вдигане на тежести
легенда вдигането тежести

Една велика българска спортистка празнува своя 50-годишен юбилей, в историята тя е известна като най-титулованата наша щангистка.

Милена Трендафилова е родена на 3 май 1970 година във Варна. Трикратна световна шампионка в Манчестър (1989), Сараево (1990) и Мелбърн (1993), четирикратна световна вицешампионка и два пъти трета на планетата, деветкратна европейска шампионка и два пъти втора на Стария континент.
Носителка на Световната купа.

Завършва четвърта на Олимпиадата в Сидни през 2000 година и шеста в Атина през 2004-та. Вписана е също в Книгата за рекордите на Гинес за най-много спечелени световни титли в различни категории – 69, 70 и 75 кг. Заслужил майстор на спорта. Милена е и българската щангистка с най-много подобрени рекорди на големи първенства – 47 европейски и 17 световни.

Като състезател на ДФС (ЖСК-Спартак) става два пъти европейска и веднъж световна шампионка, а останалите й титли са спечелени с “Черноморец” (Бургас) под ръководството на Димитър Ковачев.

Още Вдигане на тежести

Антон Коджабашев: Новините за протести са спекулативни
09:22, 01.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Божидар Андреев записа нула в изтласкването в по-горната категория на Държавното първенство по вдигане на тежести
17:12, 29.06.2024
Чете се за: 03:17 мин.
Карлос Насар спечели три златни медала на Държавното първенство по вдигане на тежести
17:50, 28.06.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Легенди на щангите откриха държавното лично първенство по вдигане на тежести в Русе
14:46, 26.06.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Симеон Масков и Лукас Луков също спечелиха медали на еврошампионата по вдигане на тежести за кадети
17:12, 23.06.2024
София Гарсия Стефанова извоюва 18-ия медал за България на ЕП по вдигане на тежести за кадети в Солун
10:07, 22.06.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Русе приема държавното лично първенство по вдигане на тежести
16:05, 21.06.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Мария Александра Арнаудова спечели второ злато за България на ЕП по вдигане на тежести за кадети и кадетки
22:31, 19.06.2024
Бояна Костадинова спечели бронз на европейското първенство по вдигане на тежести за кадети и кадетки в Солун
17:13, 19.06.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Нови три златни медала за България от еврошампионата по вдигане на тежести за кадети
22:30, 18.06.2024
Чете се за: 01:25 мин.