В 21 ч тази вечер медици от "Пирогов" и ВМА излязоха пред входа на болниците, за да отправят аплодисменти към гражданите, които стриктно и отговорно спазват мерките за сигурност и си остават вкъщи.
Жестът на лекарите е препратка към аплодисментите, които още в началото на епидемията хората отправяха от балконите си към всички медици на първа линия.
"Бъдете и Вие отговорни и солидарни, останете си вкъщи! Благодарим Ви!", пишат в публикацията към видеото в официалния профил на "Пирогов" медиците.
"Аплодисментите тази вечер са от лекарите към всички, които послушаха апелите им и си останаха вкъщи! БЛАГОДАРИМ ВИ! ЗАЕДНО ЩЕ СЕ СПРАВИМ!", пишат лекарите от Катедра "Инфекциозни болести към ВМА.
На брифинга тази сутрин от Националния щаб и Лекарския съюз изразиха сериозни опасения заради неспазването на мерките и предупредиха гражданите, че ако това продължи, заразените с коронавирус рязко ще се увеличат и здравната система няма да може да издържи на натиска.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско