Лестър удари Челси и пое лидерството в Англия

11:25, 20.01.2021
Чете се за: 00:52 мин.
лестър удари челси пое лидерството англия

"Лисиците" стъпиха на върха, след като се наложиха с 2:0 в домакинството си на Челси от 18-ия кръг.

Шампионите от сезон 2015/16 обаче могат да бъдат измесетени от тази си позиция още тази вечер, когато досегашният лидер Манчестър Юнайтед изиграе двубоя си срещу Фулъм.

Лестър откри резултата още в 6-та минута, когато Харви Барнс се размина с топката при опит да шутира, но тя стигна до Вилфред Ндиди, който с изстрел от дъгата на наказателното поле прониза Едуар Менди.

Малко по-късно играчите на Брендън Роджърс бяха много близо и до втори гол, но топовен изстрел на Джеймс Мадисън разтресе напречната греда на лондончани.

В 40-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Джони Евънс. Системата ВАР обаче се намеси, за да подскаже на Крейг Поусън, че фалът е бил извън наказателното поле.

В край на сметка бе отсъден пряк свободен удар, който не доведе до нищо сериозно пред Каспер Шмайхел.

Още в следващата атака на домакините обаче високо изритана топка стигна до Джеймс Мадисън и за офанзивният футболист на Лестър не представялваше проблем да овладее и да разтреля за втори път Менди.

След почивката и двата тима трябваше да видят как техни попадения биват отменени заради засада. Първо това се случи на Марк Олбрайтън, а малко по-късно бе разочарован и Тимо Вернер.

В случая на германецът голът първоначално бе зачетен, но намесата на системата ВАР промени решението на съдията.

С тази победа Лестър събра актив от 38 точки и е на върха в таблицата. Челси пък остава на 8-ото място с 29 точки.

Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за гражданското въздухоплаване