Левандовски откри сметката си за Барселона при успех над Реал Сосиедад

Ансу Фати
07:59, 22.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Барселона победи Реал Сосиедад с 4:1 в мач от втория кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски откри сметката си за каталунците след едва 45 секунди игра, преди Александър Исак да изравни. Резервата Ансу Фати и отново Роберт Левандовски бяха точни след почивката, за да осигурят успеха на тима.

Двубоят в Сан Себастиан започна ударно и полският национал откри резултата след едва 45 секунди игра. Това е най-ранното му попадение на клубно ниво. Голмайсторът засече с едно докосване удар на Алехандро Балде за 1:0.

Домакините отговориха бързо и изравниха в шестата минута с гол на нападателя Александър Исак. След шпагат на Ерик Гарсия топката се удари в крака на шведа и прехвърли Марк-Андре тер Щеген.

Втората част започна с отменен гол за домакините поради засада. В 66-ата минута възпитаниците на Шави Ернандес си върнаха преднината. Усман Дембеле получи по десния фланг и се разписа с диагонален шут.

155 секунди след гола на французина, Роберт Левадовски направи резултата 3:1 след многоходова акция на гостите

Ансу Фти оформи крайния резултат на стадион "Реале Арена", след като бе изведен сам срещу вратаря от Роберт Левандовски с пета.

Барселона заема 5-ата позиция в подреждането с актив от 5 пункта. Реал Сосиедад е 10-и в класирането с точка по малко.