Леверкузен удари Дортмунд в дербито на Бундеслигата

13:04, 20.01.2021
Чете се за: 00:24 мин.
леверкузен удари дортмунд дербито бундеслигата

Отборът на Байер (Леверкузен) надви у дома състава на Борусия (Дортмунд) с 2:1 в дербито на 17-ия кръг в германската Бундеслига.

Муса Диаби изведе "аспирините" напред в 14-та минута, като при този резултат завършиха и първите 45 минути на стадиона в Леверкузен.

След почивката бившият играч на Байер Юлиан Брандт възстанови равенството в 67-та минута, възползвайки се от подаване на Рафа Герейро.

В край на сметка обаче Флориан Вирц донесе трите точки на Петер Бош и компания с попадение десет минути преди края.

С успеха Байер се изкачи временно на втората позиция в класирането с актив от 32 точки, на четири от лидера Байерн, който тази вечер гостува на Аугсбург. Състава на Дортмунд пък заема 4-то място с 29 пункта.