Левски докосва титлата в НВЛ след втора поредна победа срещу ЦСКА във финалната серия

20:58, 23.04.2024
Чете се за: 02:57 мин.
левски докосва титлата нвл втора поредна победа цска финалната серия

Отборът на Левски се доближи само на един успех от триумфа в Националната волейболна лига (НВЛ) при мъжете, след като надигра големия си съперник ЦСКА и във втория двубой от финалната серия.

В столичната зала "Христо Ботев" "сините" се наложиха с 3:1 (25:20, 30:28, 19:25, 25:22) гейма и по този начин вече имат преднина от 2-0 успеха в спора за златните медали, който може да бъде решен още в петък (29 април) от 19:00 ч. в зала "Левски София".

Мачът тази вечер започна равностойно, като в откриващата част гостите първи направиха опит да се откъснат при 14:10, но ЦСКА реагира и възстанови силите при 18:18. Последва обаче серия от пет поредни точки на сметката на Левски, която се оказа решаваща за това тимът да затвори сета след 25:20.

Във втория отново състезателите на Николай Желязков взеха солиден аванс при 13:8, който впоследствие нарасна до седем пункта при 19:12. "Червените" обаче отказаха да се предадат и след силни изяви на появилия се от пейката Иван Колев и Тодор Костов успяха да заличат напълно своя пасив, отразявайки и два геймбола по пътя към равенството - 24:24. В следващите минути съставът на Александър Попов пропусна шанс дори да затвори частта, която в крайна сметка отново отиде в актива на Левски след успешна блокада за 30:28.

Третият стартира с предимство за домакините, които взеха инициативата още в самото начало, изграждайки преднина от шест точки при 15:19. Влизането на Кристиян Титрийски на мястото на Венислав Антов помогна на "сините" да намалят част от изоставането си, което всъщност бе съкратено само на точка при 14:15 след ас на Александър Къндев. Въпреки това ЦСКА бързо си върна контрола върху събитията на игрището и в края на сета показа, че е по-добрият отбор по пътя към успеха си с 25:19.

"Армейците" продължиха с добрите си изяви и в четвъртия гейм, в който след равностойното начало те взеха аванс при 16:12. Впоследствие обаче поредица от добри сервиси на Владимир Гърков помогна на гостите да стигнат до пълен обрат и да поведат с няколко точки при 21:18. До края Левски нямаше проблеми с отиграванията, за да сложи точка на спора след 25:22 в своя полза.