Левски е на финал за Купата на България (ВИДЕО)

15:47, 25.04.2018
Чете се за: 01:13 мин.
левски финал купата българия видео

Левски завърши 2:2 с ЦСКА и с общ резултат 4:2 се класира за финала за Купата на България, където ще се изправи срещу Славия.

Двубоят започна с греда, след като Горанов се включи от ляво и центрира Стойчо Атанасов се хвърли на шпагат, отби топката и тя се отклони от десния стълб на Черняускас.

Сините продължиха да владеят и в 6-ата минута след пробив на Обертан от дясно топката стигна до Жорди Гомес, който от воле прати коженото кълбо в мрежата на "червените". 1:0 за Левски.

След четвърт час игра Каранга имаше отлична възможност за гол, но ударът му беше прекалено слаб. В 18-ата минута Левски отговори с удар на Паулиньо, но бразилецът страля над вратата.

В 28-ата минута Тиам от тбора на Левски си изкара напълно заслужен червен картон след нарушение срещу Каранга. Сенегалецът влезе с двата крака на своя съперник, а минута по-късно самият Каранга напусна терена контузен от сблъсъка с дефанзивния халф на "сините".

До края на полувремето отборите атакуваха вратите на противника, като ЦСКА имаше лек превес, но до гол не се стигна.

5 минути след началото на втората част отбраната на "червените" допусна груба грешка, което позволи на Обертан да се озове очи в очи с Черняускас, но ударът на французина мина в страни от вратата.

В 56-ата минута, влезлият като резерва, Хеан Бланко отбеляза изравнително попадение за ЦСКА и даде импулс в играта на "армейците".

След час игра Енрике вкара топката в мрежата на Митрев, но беше отсъдена засада, която беше спорна.

Футболистите на Стамен Белчев атакуваха, а Левски дайстваше на контраофанзива. В 65-ата минута Паулиньо направи добър пробив и изведе Буш на чиста позиция. Румънецът вкара топката между краката на Черняускас и отбяляза третия си гол в двата мача за Купата срещу бившия си тим.

В следващите акции липсваше опасност и пред двете врати.

10 минути преди края, след фрапантна грешка на Божидар Митрев, Ролан Алберт вкара лесен гол и изравни - 2:2.

До последния съдийски сигнал двата отбора не успяха да си вкарат и така Левски се класира за финалм където ще срещне Славия.

ЛЕВСКИ - ЦСКА-СОФИЯ 2:2 (4:2 общ резултат)

17:43, 01.05.2024
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
14:47, 01.05.2024
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
12:59, 01.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Титла, титла и пак титла
12:49, 01.05.2024
Чете се за: 04:25 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
12:39, 01.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Байерн Мюнхен дари 500 хиляди евро за фондацията на името на Франц Бекенбауер
12:37, 01.05.2024
Сестри Стоеви с победа на Европейското първенство по бадминтон
Горяна Стоева спечели сребърен медал на европейското първенство по бокс за девойки