Левски Лукойл продължава с победите в НБЛ

10:11, 08.12.2020
Чете се за: 00:32 мин.
Баскетбол
левски лукойл продължава победите нбл

Отборът на Левски Лукойл разгроми като гост Ямбол със 105:75 (21:20, 29:19, 29:20, 26:16) в среща от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Така "сините" постигнаха своята четвърта поредна победа в шампионата през този сезон, като са единствения тим, който все още не познава вкуса на поражението.

Домакините успяха да бъдат равностойни само през първата четвърт, в чийто край тя изоставаха само с една точка. След това обаче те нямаше с какво да се противопоставят на състава на Левски Лукойл.

На почивката гостите вече си бяха осигурили аванс от 50:39, а след третата част - 79:59. В последните 10 минути преднината на "сините" надхвърли дори над 30 точки разлика при 98:66.

За победителите Христо Захариев отбеляза 23 точки, Венцислав Петков - 18, а Тайрон Брезълтън - 17. Данило Тасич пък записа 14 точки, а Чавдар Костов завърши с 12 точки.

За Ямбол се отличи Иван Лилов с 16 точки, а Андрей Иванов отбеляза 15 точки и добави 10 борби.