Левски Лукойл с успех в първенството над Черноморец

Левски Лукойл
Снимка: БФБ
21:29, 25.10.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Две нови попълнения донесоха победата на Левски Лукойл над Черноморец в последния мач от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Ивица Радич и Илайджа Митру-Лонг отбелязаха дебютите си за „сините“ при успеха със 77:57 (24:10, 19:18, 15:15, 19:14) точки срещу бургазлии.

Левски изигра много силна първа четвърт. В първите десет минути домакините успяха да ограничат своя съперник само до 10 точки. След това, макар гостите да заиграха по-равностойно, играчите, водени от Константин Папазов, не допуснаха особени колебания и спечелиха двубоя с категорична разлика.

Двете нови попълнения в редиците на Левски дебютираха по най-добрия начин за шампионите. Центърът Ивица Радич завърши като топ реализатор със 17 точки и добави 7 борби и 2 асистенции. С 14 точки, 4 борби, 7 асистенции и 4 отнети топки пък дебют направи канадецът Илайджа Лонг. По 13 точки нанизаха Чавдар Костов и Венцислав Петков.

За гостите от Бургас силно игра Георги Боянов, завършил с 16 точки и 6 борби. С дабъл-дабъл се отличи Тони Хосе Троша Моралес – 15 точки и 10 борби.

По програма в следващия кръг Левски ще гостува на Шумен, а Черноморец ще приеме Ямбол.

Поражение за Венсан Киркоров на старта на Световното по бокс
В "Денят започва" във вторник: Как ще се върнат децата на училище? Гост - министърът на образованието Николай Денков