14:51, 15.04.2018
Чете се за: 00:39 мин.
Баскетбол
левски лукойл триумфира балканската лига видео

Отборът на Левски Лукойл спечели юбилейното десето издание на Балканската лига по баскетбол, след като във финала в Самоков се наложи с 83:72 (15:18, 27:19, 21:22, 20:13) над косовския Башкими.

Това е общо трети трофей за "сините" от турнира и първи, откакто Лукойл застана зад отбора, воден от старши треньора Константин Папазов.

"Сините" взеха преднина в края на първото полувреме и през второто успяха да я задържат, без да дават шансове на Башкими да се върне в двубоя, въпреки отказа на косоварите да се предадат.

На почивката Левски Лукойл водеше с 5 точки, а след серия от 11:2 в средата на третата четвърт българският отбор дръпна с 10 за пръв път в срещата.

В началото на последната четвърт Павлин Иванов наниза две последователни тройки, а Левски поведе с 12 точки, което се оказа решаващо за изхода на мача.

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Божидар Аврамов с 21 точки, а Станимир Маринов добави 20. Неманя Милошевич реализира още 13 за победителите. За Башкими Ерик Стъц завърши с 21 точки, а Арън Мос добави 18.

Финал:
Башкими (Косово) - Левски Лукойл (България) 72:83 (18:15, 19:27, 22:21, 13:20)

Мач за третото място:
Рилски спортист (България) - Блокотехна (Македония) 92:79 (16:26, 22:16, 18:18, 21:17, 15:2) след продължение

Още Баскетбол

България загуби от Черна гора на старта на еврошампионата по баскетбол за юноши до 18 г.
Чете се за: 01:05 мин.
Официално: Александър Везенков отново акостира в Олимпиакос (ВИДЕО)
10:00, 25.07.2024
Чете се за: 04:07 мин.
Националният отбор по баскетбол за юноши до 16 г. загуби втората контрола срещу Израел
22:05, 24.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.