14:51, 15.04.2018
Чете се за: 00:39 мин.
Баскетбол
левски лукойл триумфира балканската лига видео

Отборът на Левски Лукойл спечели юбилейното десето издание на Балканската лига по баскетбол, след като във финала в Самоков се наложи с 83:72 (15:18, 27:19, 21:22, 20:13) над косовския Башкими.

Това е общо трети трофей за "сините" от турнира и първи, откакто Лукойл застана зад отбора, воден от старши треньора Константин Папазов.

"Сините" взеха преднина в края на първото полувреме и през второто успяха да я задържат, без да дават шансове на Башкими да се върне в двубоя, въпреки отказа на косоварите да се предадат.

На почивката Левски Лукойл водеше с 5 точки, а след серия от 11:2 в средата на третата четвърт българският отбор дръпна с 10 за пръв път в срещата.

В началото на последната четвърт Павлин Иванов наниза две последователни тройки, а Левски поведе с 12 точки, което се оказа решаващо за изхода на мача.

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Божидар Аврамов с 21 точки, а Станимир Маринов добави 20. Неманя Милошевич реализира още 13 за победителите. За Башкими Ерик Стъц завърши с 21 точки, а Арън Мос добави 18.

Финал:
Башкими (Косово) - Левски Лукойл (България) 72:83 (18:15, 19:27, 22:21, 13:20)

Мач за третото място:
Рилски спортист (България) - Блокотехна (Македония) 92:79 (16:26, 22:16, 18:18, 21:17, 15:2) след продължение

Още Баскетбол

Цървена звезда спечели трофея в баскетболната Адриатическа лига
09:11, 20.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Шампионът Денвър е аут от битката за титлата в НБА след четвърто поражение от Минесота Тимбъруулвс
08:24, 20.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Индиана Пейсърс спечели Мач 7 в "Медисън Скуер Гардън" и се класира за финала на Източната конференция на НБА
01:09, 20.05.2024
Чете се за: 04:30 мин.
Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro
Чете се за: 02:17 мин.
София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Георги Глушков пред БНТ: Министерството на спорта трябва да финансира клубовете на 100% (ВИДЕО)
Чете се за: 01:42 мин.
Аликанте и Константин Костадинов започнаха със загуба на четвъртфиналите в испанската Leb Oro
12:47, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Славия спечели турнира в памет на Ваня Войнова (ВИДЕО)