Левски надигра юношите на Шахтьор Донецк с голове на двама от новите

Двубоят срещу формацията на "оранжево-черните" даде възможност на Николай Костов да използва голяма част от своите по-млади състезатели или играчите, които по-рядко получават шансове за изаява

17:58, 03.02.2024
Чете се за: 02:07 мин.
левски надигра юношите шахтьор донецк голове двама новите
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Левски записа втората си последователна и общо трета победа от началото на зимния лагер в Турция, надигравайки с 2:1 юношеския състав на Шахтьор Донецк до 19 години.

И двата гола за "сините" реализираха пристигналите в тима през тази зима Фабио Лима и Хоакин Фернандес, за когото днешната среща бе дебютна след трансфера му преди два дни.

На стадиона в Белек момчетата на Николай Костов откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Лима беше съборен в наказателното поле и потърпевшият бразилец отбеляза отсъдената дузпа, вкарвайки първия си гол с екипа на Левски.

Скоро след това попадение на Шахтьор беше отменено заради засада, а малко по-късно юношата на "сините" Виктор Любенов също предотврати изравняването на резултата, избивайки един удар от голлинията.

В крайна сметка минималната разлика между двата тима се задържа до 62-ата минута, когато Марин Петков центрира отляво, а в наказателното поле уругвайският бранител Хоакин Фернандес засече подаването, удвоявайки аванса на българския състав.

Малко преди края на мача пък Антон Дрозд върна един гол за юношите на Шахтьор Донецк с удар между краката на Иван Андонов за крайното 2:1 в полза на Левски.

За "сините" лагера в Турция продължава с двубой срещу казахстанския Кайсар следващия вторник (6 февруари).