Левски надви Пирин в контрола, белязана от инцидент

Билал Бари Левски
Снимка: ПФК Левски
16:09, 12.02.2022

Левски победи Пирин Благоевград с 3:1 в контрола, играна на стадион "Георги Аспарухов". Билал Бари изпъкна с два гола, а Димитър Костадинов също бе точен за победителите. Антон Карачанаков се разписа за гостите, след което провокира феновете на домакините, които нахлуха на терена. Треньорският щаб и футболистите на "сините" успокоиха своите привърженици, а състезателят на благоевградчани се прибра в съблекалнята.

Левски представи новите си попълнения Ноа Сунгберг, Цунами, Уелтън, Филип Кръстев и Келиън ван дер Каап, а Георги Миланов се завърна в игра като резерва.

В 8-ата минута Марин Петков отправи успоредно на голлинията подаване към Билал Бари, който вкара на празна врата.

След почивката "орлетата" изравниха с попадение на Антон Карачанаков. Той отпразнува гола си пред сектор "Б", което подразни запалянковците. Те нахлуха на терена и прекъснаха срещата, макар и за кратко. Антон Карачанаков напусна терена и не се завърна в игра.

Само пет минути по-късно столичани отново поведоха. Открадната топка попадна в краката на Димитър Костадинов, който я изпрати в опразнената врата.

Драган Михайлович стреля в дясната греда в 57-ата минута, а в края на мача Билал Бари бе изведен сам срещу вратаря от Хосе Кордоба и подпечата победата за своя тим с втория си гол в мача.

Последната контрола за Левски от зимната подготовка е във вторник (15-и февруари) срещу Царско село.