Снимка:
18:16, 25.09.2018
Чете се за: 01:05 мин.
Български футбол

Левски разгроми третодивизионния Атлетик Куклен с 6:0 и се класира за втория кръг на турнира за купата на България по футбол.

В ложата на стадион "Лаута" в Пловдив, където се игра срещата, присъстваше и собственикът на софиянци Спас Русев.

"Сините" очаквано имаха териториално превъзходство, но първи до чисто положение стигнаха аматьорите от Куклен. В 33-ата минута Шабан Османов със страхотен пас изведе в чиста позиция в ляво в пеналта Димитър

Джонджуров, който обаче стреля право в тялото на вратаря Николай Кръстев.

В 41-ата минута столичани поведоха. Милош Цветкович изпълни дълъг тъч от дясно към непокрития в пеналта Богдан Вашчук, който центрира по тревата и юношата на клуба Атанас Кабов отблизо засече в мрежата.

Три минути по-късно Серджиу Буш предреши всичко с второ попадение. Румънецът получи пас от ляво от Иван Горанов и от 15 метра прати топката в далечния ъгъл на Димитър Георгиев.

Двубоят продължи в лежерно темпо, като Левски контролираше действията на терена.

Постепенно футболистите на Атлетик отпаднаха физически и "сините" без проблеми създадоха редица положения.

В 66-ата минута Паулиньо направи страхотен пропуск. От 5 метра бразилецът стреля в напречната греда, след като получи пас по тревата от дясно от Вашчук.

Малко по-късно при контраатака Фелипе Нашименто се измъкна сам срещу вратаря Георгиев, но стреля право в него.

В 72-ата минута резервата Станислав Иванов направи резултата класически, след като отблизо засече в мрежата пас от дясно на Нашименто.

Две минути по-късно Янко Гюзлев си вкара автогол с глава при опит да изчисти центриране в пеналта от дясно на Цветкович.

След още две минути Станислав Иванов направи 5:0 с премерен удар под гредата от десет метра след пас от дясно на Вашчук.

В 85-ата минута Фелипе Нашименто реализира шесто попадение с шут от 13-14 метра след подаване на Горанов от ляво.

Още Български футбол

Павлин Николов обяви, че спира финансирането на Спартак Варна
22:40, 26.09.2024
"Отборът на надеждата" ще играе за разпределението на местата от 17-о до 24-о на социалния мондиал за бездомни хора
20:17, 26.09.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Фенове на Спартак Варна прекъснаха тренировката на отбора и нападнаха Кириакос Георгиу
Чете се за: 03:47 мин.
Даряват част от приходите на мача България - Люксембург за паметник на Динко Дерменджиев
17:24, 26.09.2024
Чете се за: 02:10 мин.