левски остави шанс витоша
18:16, 21.09.2018
Чете се за: 01:11 мин.
Български футбол

Левски се върна на върха в Първа лига, след като постигна разгромен успех с 4:1 над Витоша Бистрица като домакин в мач от деветия кръг на Първа лига.

"Сините" можеха да постигнат и много по-изразителен успех, ако не бяха безбройните пропуски пред вратата на Християн Василев, в това число и пропуснатата от Паулиньо дузпа в 63-тата минута.

Срещата започна отлично за левскарите, които поведоха още в третата минута чрез Давид Яблонски. Централният защитник, който бе голмайстор на тима през миналия сезон, реализира първото си попадение за тази кампания, засичайки с глава центриране от корнер.

В следващите минути Левски продължи да натиска, но пропуски пред вратата на съперника направиха Габриел Обертан, Жерсон Кабрал и Станислав Костов.

В 20-ата минута, Яблонски можеше да вкара и втори гол, но този път Василев отрази удара му.

До края на полувремето Левски продължи да бъде по-активният тим, но нов гол не падна.

Доста по-ефективна бе играта на "сините" в нападение през второто полувреме, когато реализираха цели три гола във вратата на Витоша.

Първи сред голмайсторите се записа Жерсон Кабрал, който бе точен в 51-вата минута. 12 минути по-късно Левски получи и дузпа, но Паулиньо стреля много слабо, точно в ръцете на плонжиралия Василев, който улови топката.

Две минути след това обаче Левски стигна до трети гол след бърза контраатака, завършена на празна врата от Костов.

По подобен начин падна и четвъртият гол за Левски, като този път нападателят засече центриране по земя на Милош Цветкович отдясно.

Жерсон Кабрал пропусна отлична възможност за пети гол секунди по-късно, а в 83-тата минута Витоша стигна до почетно попадение при едно от редките си минавания на центъра. При едно центриране от фаул Григор

Долапчиев се оказа най-съобразителен и с глава вкара за крайното 4:1.

В класирането води Левски с 22 точки от 9 мача, докато Витоша е на десета позиция с 10 точки.

23:48, 26.07.2024
Станислав Генчев: Направихме много по-добър мач, отколкото срещу Локомотив София
23:28, 26.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.