Чете се за: 02:12 мин.
левски обърна марица пловдив втори успех контролите правец
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Левски постигна втори успех в проверките си по време на лятната подготовка в Правец, след като "сините" надиграха втородивизионния Марица Пловдив.

Футболистите на Николай Костов се наложиха с 3:1, осъществявайки пълен обрат срещу пловдивчани, които съумяха да открият резултата в 41-ата минута чрез Станислав Маламов.

Още преди почивката обаче Левски стигна до равенството чрез Асен Чандъров, който беше точен отблизо, а скоро след подновяването на игра Илиян Стефанов донесе обрата за своя тим с попадение с глава.

Крайното 3:1 оформи Роналдо в 78-ата минута със силен диагонален изстрел, след като се възползва от асистенция на Рикардиньо.

По този начин "сините" записаха втора победа в проверките в Правец след успеха преди няколко дни срещу Етър Велико Търново с 2:1.

В последната си контрола по време на лагера Левски излиза срещу кипърския АПОЕЛ Никозия в събота (8 юли) от 18.00 часа българско време.

Състав на Левски за контролата с Марица Пловдив: Иван Андонов, Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров, Цунами, Асен Чандъров, Дейвид Михалев, Илиян Стефанов, Ивелин Попов, Кристиян Йовов, Преслав Бачев (Пламен Андреев, Хосе Кордоба, Антоан Стоянов, Жереми Петрис, Марин Петков, Андриан Краев, Асен Митков, Джавад Ел Джемили, Роналдо, Уелтън, Рикардиньо)