Левски победи Локомотив София в последния мач на Станимир Стоилов начело на „сините“

22:01, 08.04.2023
левски победи локомотив софия последния мач станимир стоилов начело bdquoсинитеldquo

Отборът на Левски постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Локомотив София в двубой от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе последен за наставника на „сините“ Станимир Стоилов начело на тима.

Единственото попадение на стадион „Георги Аспарухов“ бе отбелязано в добавеното време на първото полувреме, когато Цунами комбинира с Уелтън по левия фланг, крилото на „сините“ преодоля опеката на Юлиан Ненов, нахлу в наказателното поле на „червено-черните“ и центрира остро по земя към границата на вратарското поле, стражът на гостите Бубакар Гайе изби с крак, като топката се озова около точката за изпълнение на дузпа, където Филик Кръстев с техничен изстрел се разписа в опразнения горен ляв ъгъл на вратата.

В последната минута на редовното време Локомотив прати топката в мрежата зад вратаря на „сините“ Пламен Андреев чрез Карлос Франса, който засече с глава центриране от ъглов удар, като голът бе отменен заради засада, сигнализирана от системата за видеоарбитраж.

В класирането Левски събра актив от 44 точки и се изкачи на четвъртото място с пункт преднина пред петия Локомотив Пловдив. Локомотив София е девети с 34 т.