Левски победи Пирин с попадение на Роналдо

левски победи пирин попадение роналдо
21:58, 07.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Левски записа втора победа от началото на сезона в българското футболно първенство. „Сините“ се наложиха с 1:0 над Пирин Благоевград в мач от петия кръг на Първа лига.

Единственото попадение на стадион „Георги Аспарухов“ в София реализира Роналдо. Това беше и неговото първо в родното първенство.

В 70-ата минута Патрик Габриел-Галчев центрира отдясно в наказателното поле, където Роналдо засече с глава, за да се разпише за 1:0 в мрежата на Янко Георгиев.

В 85-ата минута гостите останаха с човек по-малко. В рамките само на 3 минути Красимир Станоев си изкара два жълти картона. Той извърши две нарушения, поради което напусна терена.

Левски вече има 6 точки в актива си от три изиграни срещи. „Сините“ имат поражение от ЦСКА 1948 и победа над Спартак Варна. Отборът отложи два мача от първенството заради участието си в Лигата на конференциите.

Тимът на Станимир Стоилов заема 7-о място в подреждането с 6 точки, колкото имат Славия и Хебър Пазарджик. Пирин е на 14-ата позиция с 2 пункта след 5 изиграни двубоя.

Голмайсторът в мача Роналдо дос Сантос разкри, че посвещава попадението си на "Герена" на своята майка, която е била на трибуните.

В четвъртък за Левски предстои мач от Лигата на конференциите срещу Хамрун Спартанс. В петък Пирин гостува на Черно море в мач от Първа лига.

Платформа "Прогрес" търси обединение за общи действия вляво
В района на Велико Търново: Неизвестни тровят домашни кучета с опасен препарат, застрашаващ и хората