Левски с втора поредна победа в долната осмица

11:51, 10.05.2021
Чете се за: 00:30 мин.
левски втора поредна победа долната осмица

"Сините" спечелиха с 1:0 при визитата си на Ботев в Пловдив и по този начин запазиха шансовете си за 7-то място в подреждането и участие в баража за евротурнирите.

На базата в Коматево момчетата на Живко Миланов отбелязаха единствения гол в 21-та минута, когато Марин Петков бе изведен в отлична позиция и с безпощаден изстрел вкара решаващия гол в мача.

От този момент нататък "жълто-черните" търсиха всякакви начини да изравнят резултата, но винаги имаше едно последно препятствие пред гола - стражът Николай Михайлов.

Капитанът на Левски изигра брилянтен двубой и отрази всички възможни удари на играчите на Ботев.

Най-инфарктния момент дойде в 48-та минута, когато Емануил Току стреля опасно, но с върха на пръстите си Михайлов отклони топката толкова, колкото тя да се отбие в напречната греда.

В класирането тази победа доближи Левски само на точка от 8-ия Царско село, докато Ботев остават твърдо 10-ти, на цели 10 пункта от "сините".