Левски се добра до равенство в контрола, белязана от странно съдийство

Левски
Снимка: ПФК Левски
17:52, 18.01.2022

Първата контрола на Левски в Белек, Турция, срещу Груник (Забже), завърши при резултат 1:1. През второто полувреме Пьотр Кравчик откри резултата от пряк свободен удар, а Хосе Кордоба изравни от дузпа.

Първата част от срещата бе проследена от националния селекционер Ясен Петров, а двубоят бе белязан от странни съдийски решения.

Още в 3-ата минута Бартош Новак изпрати топката във вратата, пазена от Николай Михайлов, но голът бе неправилно отменен заради засада.

Билал Бари засече с глава центриране от корнер на Радослав Цонев, но нападателят стреля в гредата.

След почивката Пьотр Карвчук даде аванс на символичните гости с попадение от пряк свободен удар.

В 87-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Левски за игра с ръка в наказателното поле на Кжищоф Вингралек, макар футболистът да не докосна топката с ръка. Хосе Кордоба възобнови равенството.

На 21-ви януари "сините" ще се изправят срещу чешкия Бохемианс.

Срещата Петков - Ковачевски: За какво се договориха двамата премиери