левски удави черно море
Снимка: ПФК Черно море
20:31, 30.10.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Черно море победи като домакин Левски с минималното 1:0 в двубой от 13-ия кръг на футболното ни първенство. Единственото попадение в срещата реализира Родриго в 49-ата минута.

Първото полувреме на стадион "Тича" в морската ни столица бе изцяло под превъзходството на състава на Черно море, който създаде редица положение пред вратата на Николай Михайлов, но не успя да ги реализира. Така двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Втората част започна превъзходно за "моряците", които откриха резултата в 49-ата минута. Зе Гомеш от състава на домакините задържа топката в центъра на терена и подаде към непокрития Родриго. Нападателят на Черно море овладя и стреля по земя от наказателното поле на "сините", за да открие резултата.

В 90-ата минута домакините останаха с 10 души на терена след втория жълт картон на Пабло Гарсия за нарушение срещу Иван Горанов.

Победата изкачи Черно море на петото място в класирането с 21 точки, докато Левски остава осми с 14 пункта актив.

Нападнаха офис на ЛГБТИ център в София
Томас Хемпсън в България: Ковид кризата ще бъде преодоляна, когато повече хора повярват във ваксинирането