левски играе европа разгром черно море
20:56, 24.05.2018
Чете се за: 01:13 мин.
Български футбол

Левски победи Черно море с 4:1 в баража за класиране в Лига Европа. Габриел Обертан беше точен в 24-ата минута, Сержиу Буш удвои в 39-ата минута. Мехди Фенуш върна един гол в 55-ата минута, но Васил Панайотов сложи точка на спора в четвърт час преди края. До края на срещата "сините" стигнаха до още един гол дело на Иван Горанов от дузпа.

Така вече са ясни и четирите родни представители в европейските клубни турнири през следващия сезон. Лудогорец ще играе в квалификациите за групите на Шампионската лига, а ЦСКА, Славия и Левски в тези за Лига Европа.

Левски започна силно срещата и още в първите минути атаките към Благой Макенджиев следваха една след друга. Паулиньо и Роман Прохазка бяха близо до откриване на резултата.

В 24-ата минута футболистите на Черно море сгрешиха при изнасянето на топката и Жорди Гомес намери в коридор Обертан, който се измъкна от засадата и откри резултата.

Шест минути преди края на полувремето Левски стигна до втори гол. Иван Горанов пусна остър пас към Буш, който се хвърли на шпагат и намери празната врата.

Малко преди края на полувремето Паулиньо от непосредствена близост стреля в тялото на Благой Макенджиев.

След подновяването на играта футболистите на Черно море погледнаха по-сериозно към противниковата врата. В 56-ата минута лошо изчистената от Иван Горанов топка попадна в Мехди Фенуш и той без да се бави я прати във вратата на Божидар Митрев.

Десет минути по-късно резервата за "моряците" Радослав Василев стреля с глава от няколко метра, но право в ръцете на Митрев.

Васил Панайотов попари надеждите на Черно море в 73-ата минута, след като се разписа с мощен удар от дистанция.

В 82-ата минута Георги Кабаков отсъди дузпа за Левски за игра с ръка на Илиас Хасани. Иван Горанов застана зад топка и не сгреши.

След три минути Радослав Василев можеше да намали резултата, но ударът му срещна дясната греда.

Чете се за: 02:37 мин.
Митков и Лима са на разположение за Вечното дерби, докато Петров и Махмутович се конкурират за титулярно място в ЦСКА (ВИДЕО)
18:40, 26.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.