Левски си върна третото място в НБЛ след домакински успех над Академик Пловдив

левски върна третото нбл домакински успех академик пловдив
Снимка: БФ Баскетбол
21:01, 08.02.2023

Отборът на Левски записа 11-а победа за сезона в НБЛ, след като надви амбициозния Академик Пловдив в София с 88:74. “Сините“ имат и 7 загуби. Академик е с баланс 6-12.

Двубоят започна равностойно, като гостите имаха леко предимство в първата част. До почивката обаче домакините имаха преимущество и успяха да поведат, като до края на мача столичани не само удържаха аванса си, но и увеличиха преднината си.

Николай Михайлов наниза 5 тройки от 8 опита и 23 точки за победата, 20 добави Златин Геортиев, по 13 записаха Лъчезар Димитров и Джон Флорвиъс, а 10 – Асен Великов.

Джейлън Минет вкара 22 за Академик, по 10 добавиха Николай Николов и Александър Милов.

В следващия кръг Левски гостува на Ямбол, а Академик Пловдив посреща Балкан.

СЗО изпраща медицински екипи и материали на Турция и Сирия
От епицентъра: Снимката, побрала в погледа на един баща болката от опустошението