Левски спечели последното дерби на колички, Персиян Еленков обра индивидуалните награди

левски спечели последното дерби колички персиян еленков обра индивидуалните награди
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: БФ Баскетбол
14:36, 01.10.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Левски спечели последния мач от осмото Държавно първенство по баскетбол на колички, като се наложи над шампиона София-Балкан с 50:40 в дербито на финалния турнир в зала „Христо Борисов“ във Варна.

Ключова се оказа силната първа четвърт, след която "сините" се откъснаха с 13:2 и макар до края мачът да бе много равностоен, съперникът така и не успя да стигне до обрат.

В основата на успеха бе Георги Иванов, завършил и в този двубой с "трипъл-дабъл" - 28 точки, 13 борби и 11 асистенции. Антон Фиков е с 9 точки и 9 борби.

За другия столичен отбор Персиян Еленков се отчете с 22 пункта и 14 борби, докато Григор Иванов записа 13 точки, 9 борби и 7 асистенции.

Поражението бе първо за сезона за София-Балкан, но тъй като тимът вече предсрочно си бе осигурил титлата, на практика двубоят бе без значение за крайното класиране.

Миналогодишният шампион Левски този път остана със сребърните медали, докато трети завърши съставът на Черно море Тича.

За MVP на първенството бе избран Персиян Еленков от София-Балкан, като той взе и почти всички други индивидуални награди – за най-много борби (16.8 средно на мач), най-много отнети топки (3.3) и най-добър реализатор (30.0). Георги Иванов от Левски получи приза за най-много асистенции (8.7).

Наградите и медалите бяха връчени от мениджър баскетбол на колички и член на Управителния съвет на БФБаскетбол Иван Ценов, кмета на Варна Иван Портних, Кристиан Димитров от дирекция „Спорт“ в Община Варна и изпълнителния директор на БК Черно море Тича Александър Гълъбов.

Радев: Подайте ръка на възрастен човек
Водачът в схемата Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на турнира в Пекин