Левски загуби от Баник Острава в поредната си проверка, "сините" допуснаха три гола за едно полувреме

17:46, 30.01.2024
Чете се за: 02:02 мин.
левски загуби баник острава поредната проверка сините допуснаха три гола едно полувреме

Левски допусна четвъртото си поражение в контролите по време на зимния лагер в Турция, като този път "сините" отстъпиха с 0:3 на чешкия Баник Острава.

На стадиона в Белек тимът на Николай Костов стартира двубоя по-активно, но въпреки това се оказа догонващ в резултата след 21 минути игра, когато Иржи Клима се разписа с удар от дъгата на наказателното поле след няколко неточности в българската отбрана.

В 28-ата минута отново Клима удвои преднината на чехите, след като този път беше оставен непокрит в наказателното поле и се възползва от асистенция на Филип Кубала, за да направи резултата 2:0.

Малко преди края на първата част пък самият Кубала направи аванса на Баник класически, вкарвайки попадение, при което "сините" имаха сериозни претенции за засада, но в крайна сметка такава не беше отсъдена.

След почивката играчите на Левски опитаха поне да стигнат до почетен гол, като най-добрата възможност за това се откри пред Асими Фадига в 59-ата минута, но от няколко метра французинът не успя да отбележи на опразнената врата.

По този начин българският състав допусна четвъртата си загуба в пет мача на турска земя, а в следващата си проверка столичани се изправят срещу украинския Динамо Киев в петък (2 февруари).

Асен Василев: Пари за висше трябва да се дават срещу работа в България