Левски загуби първия си мач в Балканската лига

левски загуби първия мач балканската лига
19:44, 27.10.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Левски започна със загуба участието си в Балканската лига. „Сините“ отстъпиха с 67:100 на израелския Апоел Беер Шева.

Тимът, воден от Димитър Ангелов, отстъпи във всяка една четвърт от мача.

Бронзовият медалист от миналия сезон в Националната баскетболна лига успя само в първата четвърт да се противопостави на съперника си, който след това изцяло диктуваше събитията на терена.

Двата тима играха агресивно през първите десетина минута, като Левски губеше в резултата с 16:20, като "сините" дори намалиха изоставането си на една точка, но до края на полувремето Апоел вкара 16 поредни точки и затвори частта при резултат 36:16.

На полувремето домакините поведоха с 45:33, което донякъде съхрани надеждите на българския тим да извлече нещо от мача.

Това обаче не се случи, тъй като Апоел Беер Шева показа страхотна ефективност през последните две четвърти и затвори мача при 100:67 точки в своя полза.

Джон Флорвиоус записа 23 точки за българския тим. Ненавършилият 20 години Неделчо Колев добави 17 точки, а с 10 борби и 4 точки се отличи Николай Михайлов.