Това иска нашият народ, допълни Милорад Додик
Лидерът на босненските сърби Милорад Додик призовава за започване на "процес на освобождение" на Република Сръбска от Босна и Херцеговина. Той направи изявлението си на церемония по повод Деня на сръбската държавност. Тя се проведе за първи път в пределите на Република Сръбска, която е част от разделената Босна и Херцеговина.
Милогард Додик, президент на Република Сръбска: "Република Сръбска е в капан в Босна и Херцеговина. Знам, че мнозина не обичат да чуват това, но Република Сръбска трябва да започне своя процес на освобождение от Босна, защото иначе нещата няма да приключат по добър начин. Това иска нашият народ."
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро