Лидерите в НХЛ Рейнджърс и Уинипег постигнаха ценни победи

Всичко по-интересно в НХЛ от мачовете тази нощ

Блейк Уилър Ню Йорк Рейнджърс
11:14, 17.01.2024
Чете се за: 04:45 мин.

Блейк Уилър вкара два гола, а Каапо Какко се разписа във втори пореден мач след завръщане след дълга контузия и двамата бяха основни фигури при успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 5:2 над Сиатъл в среща от първенството на НХЛ.

С победата днес Рейнджърс събира 58 точки и е на 3 от лидера в цялата Източна конференция Бостън Брюинс. Вратарят им Игор Шестьоркин спаси 29 изстрела за втора поредна победа след четири загуби наред преди това.

Винсънт Трочек и Ерик Густафсон вкараха в първата третина за Рейнджърс, а Джордан Еберле и Джаред Маккан бяха точни за Сиатъл, които са в долната част на Тихоокеанската дивизия.

Едмънтън регистрира клубен рекорд с 11 поредни победи и този път успехът е срещу директен противник от Канада – 4:2 у дома над Торонто. И въпреки силната серия, те имат 49 точки и са на 4-о място в Тихоокеанската дивизия.

Райън Маклауд вкара гол и подаде за още един за победителите, a Леон Драйсайтъл, Дерек Pайън и Евън Бушар бяха автори на другите три попадения. Голямата звезда на тима Конър Макдейвид се отличи само с една асистенция, но пък увеличава личната си статистика на 11 мача с точки. Вратарят Стюърт Скинър спаси 25 изстрела, включително и пет поредни в средата на третата част.

Остън Матюс – голмайстор в момента на НХЛ с 34 попадения, откри резултата в мача още в 27-ата минута за Торонто. До края обаче отборът му нямаше аргументи и претърпя четвърта поредна загуба.

Далас Старс размаза Лос Анджелис с 5:1 на свой терен. Рупи Хинц и Джо Павелски вкараха своите 18-и голове през сезона. Далас вкара три попадения в първите 10 минути на третата част и сложи контрол върху развоя. Освен Хинц, тогава бяха точни Уайн Джонстън и Евгений Дадонов. Сам Стийл също се разписа, а Джейсън Робъртсън добави два паса.

Ветеранът-защитник в състава на Кингс Дрю Дъфти вкара своя гол номер 150 с фланелката на тима.

Лидерът в Централната дивизия Уинипег Джетс пречупи на своята площадка Айлендърс с 4:2. След 16 поредни мача без гол Кайл Конър най-после се разписа, макар това да стана на празна врата при резултат 3:2. Мейсън Апълтън, който не беше вкарвал 25 мача, сега също беше точен и също помогна за успеха. Другите две шайби нанизаха Габриел Виларди и Нийл Пионк.

Уинипег има осем поредни победи, събира 62 точки вече, но е само на 1 пред 2-ия Колорадо. Вратарят им Конър Хелебок спаси днес 45 изстрела. Два пъти за гостите от Ню Йорк се разписа Андерс Лийн, а вратарят Иля Сорокин отрази 40 изстрела.

Итън Беър вкара първи гол в НХЛ от близо година, а Дарси Кюмпер спаси всичките 24 шута, които му биха в мача Вашингтон – Анахайм, завършил 2:0. Беър се разписа 37.8 секунди преди края на първата третина и дойде в осмия мач за играча, откакто подписа през декември. Кюмпер регистрира първи мач без гол през сезона и общо 31-и за 12 години в НХЛ. Попадението за 2:0 пък беше дело Тим Уилсън, който вкара на празна врата 57.6 секунди преди сирената.