Шампионът във френската Лига 1 за сезон 2020/21 Лил официално обяви Жослен Гурвенек като новия наставник на тима.
Гурвенек ще замени начело на "песовете" Кристоф Галтие, който изненадващо обяви, че напуска поста си в края на изминалия сезон.
По информация на официалния сайт на тима, новият наставник ще замине веднага за Нидерландия, където в момента тече лятната подготовка на Лил.
Жослен Гувернек е на 49 години и е бивш футболист, избран за най-добър играч в Лига 2 за сезон 1993/94, когато носи екипа на Рен.
След края на активната си кариера, Гурвернек се захваща с треньорството, като е водил отборите на Ла Рош, Бордо и Гингам на два пъти.
Именно с "гингамците" е и най-големият успех на Гувернек, който през сезон 2013/14 извежда тима до Купата на Франция.