Лил се наложи над Брест и излезе четвърти в Лига 1

лил наложи брест излезе четвърти лига
18:15, 22.10.2023

Отборът на Лил спечели домакинството си на Брест с минималното 1:0 в среща от 9-ия кръг на френското футболно първенство.

С успеха "песовете" излязоха на четвърта позиция във временното подреждане с 15 точки и спря серията на Брест от пет мача без загуба в шампионата, като "пиратите" заемат пето място също с 15 пункта.

Единственото попадение на "Стад Пиер-Мороа" падна още в 6-ата минута на срещата, а негов автор стана Юсуф Язъджъ, за когото това бе втори гол през сезона в Лига 1.

В друг двубой от 9-ия кръг Нант спечели с 2:0 у дома срещу Монпелие с попадения на Флоран Моле малко преди почивката и Кадер Бамба в 74-ата минута.

След този мач "канарчетата" са на седмо място в подреждането с 14 точки, докато тимът от южна Франция е 14-и с 9 пункта.

В същото време Тулуза и Реймс не се победиха и завърших наравно 1:1. "Червено-белите" заемат шестото място с 14 точки към момента, докато "виолетовите" се намират на десета позиция с 11 пункта.

Левски пречупи десет от Черно море и нанесе първа загуба на "моряците" през кампанията