Българската бадминтонистка Линда Зечири се отказа от участие на започващото утре Европейско първенство, което ще се проведе в испанската столица Мадрид.
Така, страната ни ще бъде представяна в турнира на сингъл при дамите от Мария Мицова и Христомира Поповска, като и двете ще стартират своето участие утре (25 април).
Мицова ще се изправи срещу представителката на домакините Клара Асурменди, докато Поповска ще срещне англичанката Фрея Редфърн.
България ще има още петима представители в Мадрид, а най-големите надежди са свързани с двукратните ни европейски шампионки Габриела и Стефани Стоеви, които ще защитават златото си от последните два шампионата на Стария континент.
При мъжете на сингъл участие ще заеме Даниел Николов, а на двойки ще играят Иван Русев и Илиян Стойнов. Стойнов ще участва и в надпреварата на смесени двойки, където ще си партнира с Христомира Поповска.
Българските състезатели ще бъдат водени в Мадрид от старши треньора на националния отбор Петя Неделчева.
След 3 дни затишие: Пак блокади на гръцките фермери на "Кулата - Промахон"
Масирани руски удари срещу Украйна преди срещата между Зеленски и Тръмп
2-годишно дете и майка му загинаха при сблъсък между влак и каруца край Сливен (СНИМКИ)