Лионел Меси направи рекордните в историята на Мейджър Лийг Сокър пет асистенции при победа на Интер Маями

Луис Суарес с хеттрик за категорична победа на Интер Маями над Ню Йорк Ред Булс.

лионел меси направи рекордните историята мейджър лийг сокър пет асистенции победа интер маями
09:25, 05.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Лионел Меси записа рекордните в историята на Мейджър Лийг Сокър пет асистенции при победата на Интер Маями с 6:2 над гостуващия Ню Йорк Ред Булс в двубой от поредния кръг на шампионата на САЩ и Канада.

До почивката домакините от Маями изоставаха с 0:1 след гол на Данте Ванзир, но всичко в играта на "розовите" се промени с началото на второто полувреме, когато в игра влезе новото попълние Матиас Рохас.

Парагваецът изравни в 48-мата минута след първата асистенция на Меси, а две минути по-късно точно аржентинецът направи пълен обрат, този път след асистенция на Луис Суарес.

В 62-рата минута отново Рохас бе точен за 3:1, а между 69-ата и 81-вата минута дойдоха минутите на Суарес, който използва три подавания на Меси, за да запише хеттрик на сметката си.

Крайното 6:2 бе оформено от шведа Емил Форсберг от дузпа дълбоко в добавеното време, като така той направи малко по-почетна загубата на нюйоркчани.

В друг мач от тази нощ тимът на Монреал загуби с 1:4 при визитата си на Нешвил. Българският национал Доминик Янков не бе в групата на канадския състав за визитата.

В класирането в Източната конференция начело е Интер Маями с 24 точки от 12 мача. На Запад лидер е Реал Солт Лейк с 21 точки, но от 11 мача.

Как посрещнаха Великден в Бачковския манастир?
Израел е ликвидирал командир от "Ислямски джихад", организирал нападение в кибуц на 7 октомври