Лионел Меси се завърна в игра за Интер Маями с два гола и асистенция

Интер Маями победи Филаделфия Юниън след обрат с 3:1.

08:07, 15.09.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Лионел Меси Интер Маями

Интер Маями победи Филаделфия Юниън с 3:1 в мач от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър. Лионел Меси се завърна в игра за клуба си, след като пропусна последните 9 шампионатни мача.

Гостите поведоха след точно минута игра на стадион "Чейс" във Форт Лодърдейл. Микаел Ур откри резултата със силен удар по земя извън наказателното поле.

В 26-ата минута домакините изравниха. Луис Суарес и Лео Меси комбинираха и аржентинецът стреля в далечния ъгъл за 1:1.

По-малко от 5 минути по-късно възпитаниците на Херардо Мартино стигнаха до обрат. Жорди Алба подаде по земя в наказателното поле, където носителят на 7 Златни топки шутира от движение в противниковата врата.

В последната минута на първото полувреме гол на Луис Суарес бе отменен заради засада.

След почивката уругваецът все пак успя да се разпише. Нападателят бе точен в 98-ата минута, когато стреля от движение след пас по земя в наказателното поле на съотборника му в Барселона Меси.

Интер Маями остава лидер в класирането на Източната конференция с актив от 62 пункта. Филаделфия Юниън заема 11-ото място в подреждането с 30 точки.

Втори ден на траур след гибелта на двама от най-добрите ни пилоти - разследването продължава