Липсващи капаци на шахти по улици във Варна застрашават живота на много шофьори и пешеходци. Крадци отмъкват металните решетки навсякъде из града, за да ги предадат на вторични суровини.
Едно от най-опасните места за шофьорите е улица "Девня". В големи участъци от натоварената пътна артерия липсват капаците на почти всички шахти.
Капаци от шахти липсват и по други ключови булеварди във Варна. Според хората е необходимо да се действа по-бързо с възстановяването на капаците преди някой да е пострадал.
Мнозина се чудят на смелостта на крадците, защото често шахтите с откраднати капаци са на оживени места дори и през нощта.
От Община Варна заявиха, че представители на районните кметства всеки ден обхождат улиците, за да видят къде липсват капаци. Служителите работели и по сигнали.
При установена нередност съобщават в полицията, след което информират и застрахователя, който я плаща щетата, обясниха от общината.
Автор: Деян Михайлов