Ливърпул и Манчестър Сити ожесточиха битката за титлата след равенство на "Анфийлд"

Вероятно последният двубой между Хосеп Гуардиола и Юрген Клоп във Висшата лига завърши при реми

Ливърпул и Манчестър Сити Дарвин Нунес
20:16, 10.03.2024

Алексис Мак Алистър се разписа от дузпа през второто полувреме и Ливърпул стигна до равенство 1:1 срещу Манчестър Сити в дербито от 28-ия кръг на английското първенство по футбол.

Сити, които нямат загуба вече в 21 поредни мача във всички турнири, започнаха по-активно двубоя и успяха да поведат в 23-та минута. Кевин Де Бройне центрира от ъглов удар и намери непокрития на близка греда Джон Стоунс, който се разписа за гостите.

Ливърпул обаче бе по-добрият отбор през второто полувреме и бързо стигна до изравнителен гол. Вратарят Едерсон извърши нарушение срещу Дарвин Нунес в наказателното поле, а Алексис Мак Алистър се разписа от наказателния удар за 1:1.

"Червените" натиснаха Сити в търсене на втори гол, но така и не успяха да стигнат до победата. За гостите пък пропуск направи резервата Жереми Доку, който се откъсна от бранител и стреля към далечния ъгъл, но бе спрян от страничната греда.

В деветата минута на добавеното време Жереми Доку изрита Алексис Мак Алистър в наказателното поле, но главният съдия Майкъл Оливър прецени, че няма дузпа.

Ремито остави Арсенал на върха с предимство в головата разлика с мърсисайдци, а шампионите са с точка назад.

Нов рекордьор на България: 600 км зимен преход за 8 дни
Близо 12 часа продължиха преговорите между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, не е ясно дали са се разбрали