Ливърпул и Рома са на четвъртфиналите в Лига Европа

Двата отбора елиминираха съответно от надпреварата тимовете на Спарта Прага и Брайтън

00:27, 15.03.2024
ливърпул рома четвъртфиналите лига европа

Отборът на Ливърпул се класира убедително за следващата фаза на турнира Лига Европа, след като елиминира с общ резултат 11-2 шампиона на Чехия Спарта Прага.

След като преди седмица футболистите на Юрген Клоп спечелиха като гост с 5:1, тази вечер на "Анфилд" те бяха дори по-убедителни, надигравайки с 6:1 прашкия тим.

Домакините стартираха ударно срещата и до 14-ата минута вече водеха с 4:0, като точни бяха Дарвин Нунес, Боби Кларк, Мохамед Салах и Коди Гакпо.

Малко преди почивката гостите върнаха един гол чрез Велко Бирманчевич, но през втората част Доминик Собослай и второто попадение на Гакпо оформиха разгромната победа за Ливърпул.

В същото време на Южния бряг в Англия дебютантът в евротурнирите Брайтън се сбогува с Лига Европа с минимален успех с 1:0 срещу Рома.

Единствения гол за "чайките" на техния "Амекс" отбеляза Дани Уелбек в 37-ата минута, но този гол се оказа крайно недостатъчен за тима на Роберт де Дзерби, който загуби първия двубой на "Стадио Олимпико" преди седмица с 0:4.

В същото време "римските вълци" допуснаха едва втората си загуба при Даниеле де Роси, но въпреки това продължават с похода си към трети пореден европейски финал след триумфа в Лигата на конференциите през сезон 2021/22 и миналогодишната загуба от Севиля в спора за трофея в Лига Европа.

Астън Вила разгроми Аякс в реванша, Олимпиакос сътвори истински подвиг срещу Макаби Тел Авив в Лигата на конференциите
Карабах остана близо до чудото, но драма в края прати Леверкузен надпред в Лига Европа, Аталанта обърна Спортинг Лисабон